up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Jakie są piasty rowerowe?

Piasta rowerowa to centralna część przednich i tylnych kół Twojego roweru, która łączy się z krawędzią kół za pomocą prętów i za pomocą której zaimplementowana jest oś, umożliwiając płynny obrót koła na dwóch zestawach czopów. Najlepsze piasty rowerowe są dostępne na Shimano , Sram , Specialized , Mavic , Tacx . Możesz również kupić części do piast rowerowych tych marek. W tych markach jest wiele części piast rowerowych.

Rodzaje piast rowerowych

Piasta toru
Unikalną cechą każdej piasty rowerowej są zaawansowane gwinty. Gwint centralny, z którym połączone są pręty lub koła zębate koła, jest porównywalny z gwintem piasty wolnobiegu. Oprócz tego segment gwintowany o mniejszej szerokości służy jako unikalny pierścień blokujący. To bardzo wydajny rodzaj piasty.

Koncentrator Flip Flop
Nazywa się je również piastami dwustronnymi. Mają sznureczki po obu stronach. Jedna strona jest wykonana z gwintem gąsienicowym, który ma pierścień blokujący. Druga strona jest uformowana z jednobiegowym kołem; często występują zwykłe wersje. Istnieje kilka sytuacji, w których obie strony mają oczywiście wątki, ale zwykle są one bardzo ograniczone.

Konwencjonalna piasta wolnobiegowa
Jeśli chcesz ulepszyć swój rower z wieloma prędkościami do sztywnego roweru z przekładnią, użyj tylnej piasty zębatej jak konwencjonalnej gwintowanej piasty wolnobiegowej, prawdopodobnie dlatego, że sztywna zębatka będzie mocowana bezpośrednio, ale jedynym minusem jest to, że będzie nie ma wymogu dla pierścienia blokującego.clouse menu Zamknij