Wpisz swój adres e-mail, a my od razu wyślemy Ci link do zresetowania hasła przez e-mail.

Strona Główna

Butle nurkowe

Butle nurkowe

Znajdź szeroką gamę produktów Butle nurkowe dla nurkowy. Odkryj najlepsze oferty w diveinn. Szybka wysyłka i bezpieczna płatność.

Polecane produkty w Butle do nurkowania

Marki Butle do nurkowania

Jak wybrać butelkę do nurkowania?

Butelki

Butelki do nurkowania , znane również jako butle lub butle do nurkowania, są kluczowym elementem sprzętu do nurkowania. Te wysokociśnieniowe pojemniki zawierają sprężone powietrze lub inne gazy oddechowe, które umożliwiają płetwonurkom oddychanie pod wodą. Butelki do nurkowania są zwykle wykonane z aluminium lub stali i mają różne rozmiary i pojemności. Rozmiar i pojemność butli do nurkowania określają ilość powietrza, które może pomieścić, co z kolei określa czas trwania nurkowania. Butle do nurkowania są zwykle wypełnione sprężonym powietrzem, które jest filtrowane i oczyszczane w celu usunięcia zanieczyszczeń i wilgoci przed zwiększeniem ciśnienia.

Sprężarki

Sprężarki do nurkowania to wysokociśnieniowe systemy doładowania powietrza, które są tworzone w celu napełniania zbiorników używanych przez nurków do oddychania pod wodą. Różnice między tym rodzajem sprężarki a klasycznymi sprężarkami stosowanymi do dodatkowych celów to przede wszystkim ciśnienie i wynikająca z tego szybkość skraplania powietrza.

Paski, plecaki i opaski cylindryczne

Paski, plecaki i paski butli są bardzo ważne dla sprzętu do nurkowania. Paski służą do utrzymywania uprzęży na miejscu i zapobiegania opadaniu sprzętu w górę podczas nurkowania. Plecaki służą do bezpiecznego przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy w jednym miejscu. Taśmy butli są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej, która służy do łączenia dwóch butli razem jako podwójny zestaw.

Manometry powierzchniowe

Manometry powierzchniowe , znane również jako SPG lub podwodne manometry, są niezbędnymi instrumentami używanymi przez płetwonurków do monitorowania ilości powietrza pozostałego w butli. Manometry te są zaprojektowane tak, aby wytrzymać ciśnienie wody i mogą być przymocowane do automatu pierwszego stopnia butli nurkowej. Manometry powierzchniowe pozwalają nurkom monitorować zapas powietrza i odpowiednio planować nurkowanie. Nurkowie muszą zawsze sprawdzać manometr przed wejściem do wody, aby upewnić się, że mają wystarczającą ilość powietrza, aby zakończyć nurkowanie. Powinni również regularnie sprawdzać manometr podczas nurkowania i monitorować zużycie powietrza, aby uniknąć wyczerpania powietrza przed zakończeniem nurkowania.

Wyrównywacz zbiornika

Wyrównywacz butli nurkowej , znany również jako wyrównywacz ciśnienia w butli lub wyrównywacz ciśnienia w butli , to urządzenie służące do równoważenia ciśnienia między dwoma butlami do nurkowania. Jest przeznaczony do wyrównywania ciśnienia powietrza pomiędzy dwiema butlami, które są używane jednocześnie przez jednego nurka. Wyrównywacz zwykle składa się z zaworu, który łączy ze sobą dwa zbiorniki, umożliwiając przepływ powietrza między nimi. Zawór ten jest zaprojektowany tak, aby otwierał się automatycznie, gdy występuje różnica ciśnień między dwoma zbiornikami. Gdy ciśnienie powietrza w jednym zbiorniku jest niższe niż w drugim, zawór otwiera się i powietrze przepływa ze zbiornika o wyższym ciśnieniu do zbiornika o niższym ciśnieniu, wyrównując ciśnienie między nimi.

Więcej o butelkach:

Więcej o butelkach to akcesoria i części, zawory i analizatory . Wszystkie one są używane w celu uzyskania najlepszych wrażeń podczas nurkowania, a zawodowi nurkowie przechowują je jako niezbędne elementy w swoich plecakach. Możesz kupić cały sprzęt marek takich jak Cressi , SEAC , Mares , Aqualung i Apeks .