up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

Strona Główna

Części elektronika i komputery

Komponenty komputerowe

Znajdź szeroką gamę produktów Komponenty komputerowe. Odkryj najlepsze oferty dla Twojego sprzętu w techinn. Szybka wysyłka.

Polecane produkty w Części

Marki Części

Jak zbudować komputer po raz pierwszy?

Samodzielny montaż komputera będzie świetnym pomysłem, jednak proces nie byłby taki prosty, gdyby nie posiadanie wszystkich informacji, które są wymagane przed wyruszeniem w drogę do tego celu.
Wstępnie zmontowany komputer będzie łatwym wyborem, ale nie da ci to swobody w podejmowaniu własnych decyzji w konfiguracji systemu i może wydawać się cięższy dla kieszeni. W tym kontekście poniżej zilustrowano kilka ważnych aspektów, które sprawiają, że zakup jest wygodny i pozwala na montaż wybranego systemu.

Łączność

Termin łączność odnosi się do możliwości łączenia lub łączenia ze sobą systemów lub aplikacji. Łączność systemu można nawiązać za pomocą prostych kabli, które są używane do łączenia komputera z koncentratorami lub przełącznikami. Urządzenia komunikacyjne obejmujące: mosty, transceivery, bezprzewodowy punkt dostępowy, bramę i inne.

Rejestratory DVD Blu Ray

Jest to najnowsza technologia, która pozwala użytkownikowi cieszyć się wyświetlaniem w ultra HD ulubionych filmów, programów telewizyjnych i wielu innych rzeczy w środowisku domowym. Wyświetlają jakość wideo 1080 w wysokiej rozdzielczości i oferują większą objętość do przechowywania.

Karty graficzne

Są one obecnie instalowane w większości urządzeń komputerowych. Głównym celem kart graficznych jest wyświetlanie danych graficznych o maksymalnej jakości. Karty graficzne nazywane są również adapterami graficznymi lub kartami graficznymi lub akceleratorami graficznymi.

Dyski twarde HDD

Jest to po prostu urządzenie do przechowywania danych, które znajduje się wewnątrz komputera. Dysk twardy jest powszechnie używany jako główne miejsce przechowywania komputera. Jest to trwałe urządzenie sprzętowe, które zachowa dane nawet po wyłączeniu zasilania.

Wewnętrzne kable komputerowe

Ponieważ wszystkie elementy obecne wewnątrz komputera wymagają zasilania elektrycznego, dostaną je z płyty głównej lub z zewnętrznego źródła zasilania. Niektóre przykłady kabli wewnętrznych obejmują; Kabel wentylatora, kable SATA i kable SAS.

Płyty główne

To jest główna płytka drukowana twojego komputera i największa obecna na nim płytka. Jest uważany za główny kręgosłup komputera, który połączy wszystkie elementy komputera w jednym miejscu i umożliwi im wzajemną korespondencję.

Zasilacze

PSU — zasilacz systemu komputerowego jest przeznaczony do zasilania wszystkich innych elementów komputera. Zasilacz znajduje się z tyłu komputera lub na spodzie obudowy komputera. Niektóre z najlepszych marek to Asus , HP , Dell MSI , Gigabyte , Lenovo .

Procesory

CPU — jednostka centralna komputera — to obwód elektroniczny, który służy do wykonywania obliczeń wymaganych do uruchomienia komputera. Mikroprocesor i procesor to terminy wymienne, jednak ludzie zwykle odnoszą się do procesora lub mikroprocesora tylko jako procesora.

Chłodzenie

Chłodzenie komputera jest istotne, ponieważ brak wymaganego chłodzenia może spowodować przegrzanie komputera, co wpłynie na ogólną wydajność komputera. System chłodzenia to wentylator umieszczony na górze procesora komputera. Wentylator będzie działał w taki sposób, że przechwytuje ciepło z procesora i kieruje je z komputera, aby chronić go przed przegrzaniem.

Robotyka

Robotyka to dziedzina informatyki, która obejmuje projektowanie konstrukcji, funkcjonalność i zastosowania robotów. Celem tej wyjątkowej technologii jest pomoc ludziom w ulepszaniu ich życia i oferowanie im wsparcia i pomocy, jakich nikt nigdy sobie nie wyobrażał.

Karta dźwiękowa

Funkcja słyszalności nie jest możliwa, chyba że komputer jest skonfigurowany z kartą dźwiękową. Jest to element sprzętowy komputera i działa w sposób, który zamienia kody cyfrowe w dźwięk.

Dyski twarde SSD

W przeciwieństwie do HDD Hard Disk Drive, SSD Solid State Drive jest nowszym i najnowszym urządzeniem używanym w komputerach do przechowywania danych. Dysk SSD wykorzystuje pamięć flash, dzięki czemu jest znacznie szybszy niż typowy mechaniczny dysk twardy.

Pudełka na wieże

Pudełka typu Tower to obudowa komputera, która pomoże w zarządzaniu większością elementów sprzętowych komputera w jednym pudełku. Są one zwykle dostępne w różnych wzorach i rozmiarach i są wykonane z materiałów takich jak stal, aluminium i plastik.

clouse menu Zamknij