up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Co powinienem wiedzieć o lampie błyskowej aparatów?

Lampa błyskowa jest niezbędnym akcesorium dla fotografów, ponieważ zapewnia dodatkowe światło w ciemnych warunkach, a także pozwala uzyskać bardziej zrównoważoną ekspozycję w warunkach dziennych. Co więcej, lampa błyskowa aparatu jest bardzo skutecznym narzędziem kreatywnym, które pomaga tworzyć wyjątkowe i estetyczne zdjęcia. Manfrotto , Sony , Canon , Panasonic i Fujifilm to najlepsze marki produkujące wysokiej jakości aparaty i lampy błyskowe.
Pamiętaj, że wbudowana lampa błyskowa aparatu może wykonać świetną robotę. Jeśli jednak chcesz poprawić swoje umiejętności fotograficzne, z pewnością powinieneś zaopatrzyć się w zewnętrzną lampę błyskową. Ten przewodnik pomoże Ci zrozumieć ważne aspekty aparatów z lampą błyskową. Rzuć okiem;

Numery przewodnie

Liczby przewodnie określają megapiksele lamp błyskowych aparatu i jeden z ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Liczba przewodnia lampy błyskowej zasadniczo określa, jak daleko dotrze światło przy optymalnych ustawieniach aparatu.

TTL

Mówiąc prościej, TTL to automatyczny tryb lampy błyskowej. Tryb manualny lampy błyskowej jest zawsze najlepszy do zrównoważenia lampy błyskowej z otaczającymi warunkami oświetleniowymi i uzyskania większej kontroli. Z drugiej strony TTL jest niezbędny do fotografowania, gdy nie masz czasu na zatrzymanie się i dostosowanie.

Przechylanie

Zakres pochylenia lampy błyskowej Canon po prostu określa, jak daleko obraca się główka lampy. Powinieneś sprawdzić, czy lampa błyskowa odchyla się w górę, aby odbić maksimum w obie strony, ponieważ są to kąty, z których będziesz najczęściej korzystać.

Sterowanie bezprzewodowe

Największą zaletą aparatu z lampą błyskową Fujifilm jest to, że nie jest ona przymocowana do aparatu. Większość nowoczesnych i zaawansowanych lamp błyskowych ma wbudowaną funkcję łączności bezprzewodowej, więc nie trzeba używać adaptera, aby fotografować z lampą błyskową poza aparatem.

clouse menu Zamknij