Wpisz swój adres e-mail, a my od razu wyślemy Ci link do zresetowania hasła przez e-mail.

Strona Główna

Odzyskiwanie i opieka

Odzyskiwanie i opieka fitness

Znajdź szeroką gamę produktów Odzyskiwanie i opieka dla fitness. Odkryj najlepsze oferty w traininn. Szybka wysyłka i bezpieczna płatność.

Polecane produkty w Odzyskiwanie i opieka

Marki Odzyskiwanie i opieka

Wskazówki dotyczące najlepszej regeneracji po ćwiczeniach

Elektrostymulatory:
Elektrostymulatory wysyłają impulsy elektryczne przez skórę, aby pomóc uszkodzonemu mięśniowi zmniejszyć ból. U niektórych osób ta procedura zapewnia ulgę w bolesnych objawach. Elektrostymulatory pomagają blokować sygnały bólowe, poprawiają krążenie krwi i wzmacniają mięśnie.

Apteczka pierwszej pomocy:
Pierwsza pomoc to pomoc lekarska, którą należy zastosować w przypadku urazu i w miejscu jego wystąpienia. Pierwsza pomoc obejmuje wszystkie środki stosowane w leczeniu drobnych oparzeń, skaleczeń i użądleń owadów.

Kremy sportowe:
Kremy sportowe są stosowane w leczeniu bólu i bólów. Kremy sportowe składają się z salicylanu metylu i mentolu, przy czym salicylan metylu łagodzi ból, a mentol odwraca uwagę sportowca od kontuzji. Składniki takie jak magnez lub ekstrakty ziołowe mogą być zawarte w kremach sportowych, aby pomóc rozluźnić napięte mięśnie. Te kremy mogą być korzystne dla osób zmagających się ze skurczami lub sztywnością mięśni.

Ochraniacze stawów:
Ochraniacze stawów stosowane są w celu ograniczenia złamań oraz zabezpieczenia miejsc urazów przed wzmocnioną zewnętrzną częścią nośną. Jest używany przez sportowców na kolanach, aby chronić ich przed kontuzjami spowodowanymi uderzeniem w przeszkodę. Rolą ochraniaczy stawów jest poprawa wytrzymałości stawów. Służy do ochrony części ciała sportowców.

Kinesiotaping:
Taping jest techniką tymczasową i stosowaną przez sportowców. Jest to przypominająca taśmę taśma chirurgiczna przyklejana do skóry. Taping zmniejsza ból. Jest również stosowany w celu regeneracji po innych urazach. Możesz kupić taśmy u Leone1947 , Gymstick , Benlee , RDX Sports , Hummel i Bodytone .

Więcej o rekonwalescencji:
Rolki i piłki do masażu służą do samorozprężania mięśniowo powięziowego w celu złagodzenia napiętych mięśni. Użyj wałka piankowego, aby wykonać rozluźnienie mięśniowo powięziowe. Ta technika samodzielnego masażu może pomóc złagodzić węzły mięśniowe i poprawić przepływ krwi, zmniejszając bolesność mięśni po treningu. Pomaga rozluźnić napięte mięśnie, stworzyć więcej przestrzeni w ciele, złagodzić napięcie i poprawić krążenie krwi. W automasażu i presoterapii można manipulować mięśniami rękami lub innymi narzędziami. Poprawia jakość snu i wspomaga detoksykację organizmu.
Optymalizacja regeneracji po ćwiczeniach ma kluczowe znaczenie dla regeneracji mięśni, zmniejszenia bolesności i zapewnienia, że organizm jest gotowy na następny trening. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągnąć najlepszą regenerację po ćwiczeniach:

Odprężenie : po intensywnych ćwiczeniach stopniowo zmniejszaj intensywność treningu do powolnego tempa. Pomaga to organizmowi przejść od wysokiej aktywności do stanu spoczynku, zapobiegając nagłym spadkom ciśnienia krwi i minimalizując ryzyko zawrotów głowy lub omdlenia.
Rozciąganie : Po treningu wykonaj statyczne ćwiczenia rozciągające, aby poprawić elastyczność i zmniejszyć napięcie mięśni. Skoncentruj się na grupach mięśni, które pracowałeś podczas sesji ćwiczeń.
Aktywna regeneracja : W dni odpoczynku rozważ lekkie zajęcia, takie jak spacery, pływanie lub delikatna joga, aby pobudzić przepływ krwi i zmniejszyć sztywność mięśni. Aktywna regeneracja może pomóc w zapobieganiu uciskowi i bolesności.
Odzież uciskowa : Niektórzy sportowcy uważają, że odzież uciskowa, taka jak skarpetki uciskowe lub rękawy, pomaga zmniejszyć bolesność i obrzęk mięśni poprzez poprawę krążenia krwi.