up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Jak wybrać buty do wspinaczki

Upewnij się, że wybrane buty wspinaczkowe muszą być zsynchronizowane z miejscem i sposobem wspinaczki. Dlatego przy wyborze buta wspinaczkowego należy wziąć pod uwagę następujące punkty;

Typ

Buty do wspinaczki skałkowej są dostępne w szerokiej gamie, od neutralnych po umiarkowane i wytrzymałe moduły. W zależności od stylu wspinaczki i celu podróży, musisz wybrać odpowiedni rodzaj obuwia na swoją przygodę.

Części

Zanim wybierzesz but wspinaczkowy do zajęć na świeżym powietrzu, upewnij się, że masz podstawową wiedzę na temat ich elementów i funkcji, takich jak górna część dolna, podeszwy zewnętrzne, podeszwy środkowe i waga. Kiedy już masz pojęcie o tych częściach, możesz podjąć lepszą decyzję. La Sportiva , Black Diamond , Millet i Scarpa projektują i produkują najlepszą gamę męskich butów wspinaczkowych.

Dopasowanie

Źle dopasowane buty do wspinaczki na świeżym powietrzu zapewnią Ci najgorsze wrażenia. Ważne jest również, aby wybrać skórzane buty wspinaczkowe, które są idealnie dopasowane. Zbyt duży lub zbyt luźny but turystyczny sprawi, że Twoja przygoda na świeżym powietrzu będzie nieszczęśliwa. Dlatego ważne jest, aby dobrze dopasować buty, które są wygodne, trwałe i nie tworzą pęcherzy nawet podczas długich wędrówek.

Materiał

Górna część buta wspinaczkowego jest zwykle wykonana ze skóry lub materiału syntetycznego. Syntetyczne buty wspinaczkowe nie rozciągają się zbytnio, ale są lekkie i stanowią świetną alternatywę dla butów skórzanych.


clouse menu Zamknij