up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

Strona Główna

Sprzęt Do Wspinaczki górski i outdoor

Sprzęt Do Wspinaczki górski i outdoor

Znajdź szeroką gamę produktów Sprzęt Do Wspinaczki dla górski i outdoor. Odkryj najlepsze oferty w trekkinn. Szybka wysyłka i bezpieczna płatność.

Polecane produkty w Sprzęt Do Wspinaczki

Marki Sprzęt Do Wspinaczki

Wszystko, co musisz wiedzieć o wspinaczce

Niezależnie od tego, czy jest to wspinaczka sportowa, bouldering, wspinaczka skałkowa czy wspinaczka górska, możesz cieszyć się tym doświadczeniem tylko z odpowiednim sprzętem wspinaczkowym. Wspinaczka jest sportem zróżnicowanym i żaden absolutny standard nie obejmuje wszystkich dyscyplin.

Możesz uniknąć wypadków, które zwykle zdarzają się z powodu złego doboru sprzętu. Pamiętaj, że sprzęt wspinaczkowy jest tak dobry, jak go używasz. Dobrze wyszkolony wspinacz uczy się na podstawie swoich doświadczeń i zapoznaje się z każdym elementem wyposażenia.

Wspinaczka bez liny

Głazy wymagają stosunkowo mniej sprzętu wspinaczkowego, takiego jak odpowiednie buty wspinaczkowe, worki z kredą, odzież i podkładki ochronne.

Wspinaczka sportowa

Aby bezpiecznie uprawiać swój sport, wspinacze sportowi potrzebują nieco więcej sprzętu innego niż tylko buty i odzież wspinaczkowa. Wspinacz powinien również mieć przyrządy asekuracyjne, karabinki, uprzęże, magnez, ekspresy i liny.

Wspinaczka górska

Do wspinaczki górskiej niezbędny jest dobrej jakości sprzęt wspinaczkowy wraz z dodatkowymi akcesoriami takimi jak raki, sprzęt biwakowy, narzędzia lodowe, kask i plecak. Możesz kupić wysokiej jakości sprzęt wspinaczkowy znanych na całym świecie marek, takich jak Petzl, Salewa, Mammut, Grivel i Ocun.

Wspinaczka to trudny sport, który wymaga umiejętności, siły i praktyki. Z odpowiednim doborem sprzętu wspinaczkowego; możesz zwiększyć swoje wyniki i cieszyć się maksimum sportu!

Czego potrzebuje wspinacz?

Aby wspinaczka była bezpieczna i przyjemna, wspinacz potrzebuje następujących biegów;

Urządzenia asekuracyjne działają jak hamulec cierny, który kontroluje linę podczas asekuracji. Jest to jeden z podstawowych narzędzi wspinaczkowych, poprawiających bezpieczeństwo asekuracji wspinacza.

Karabinki są ważnym elementem sprzętu wspinaczkowego, który spełnia wiele zadań, takich jak przymocowanie wspinacza do liny lub kotwicy asekuracyjnej, przymocowanie liny wspinaczkowej do uprzęży lub nakrętki wspinaczkowej itp.

Uprząż zapewnia bezpieczeństwo wspinaczowi i jest jednym z najważniejszych narzędzi wspinaczkowych, które powinieneś mieć. Uprząż zabezpiecza wspinacza do punktu kotwiczenia lub liny.

Sukces wspinacza może zmienić się w porażkę, gdy tylko wilgoć na rękach. Dlatego wspinacze używają kredy, aby ręce były suche i wolne od potu. Większość kredek do wspinaczki jest wykonana z węglanu magnezu, który poprawia przyczepność i tarcie.

Ekspresy utrzymują połączenie między śrubą a liną wspinaczkową.

Wspinacze sportowi zwykle używają pojedynczych lin. Są łatwe do wpinania i obsługi. W przypadku prostych tras i bezpiecznego wspinania się po ścianach ten typ liny jest najlepszym wyborem. Petzl , Salewa , La Sportiva , Black Diamond , Mammut , Montane , Grivel , Ocun , Beal i Singing Rock to znane marki, które oferują pełną gamę sprzętu wspinaczkowego.

pedidos

WhatsApp

+34 663 922 716

clouse menu Zamknij