Wpisz swój adres e-mail, a my od razu wyślemy Ci link do zresetowania hasła przez e-mail.

Strona Główna

Owijki

()

Sortuj

Czym są chwyty tenisowe?

Nakładki to paski z materiału przypominającego tkaninę, które owijają się wokół uchwytu rakiety, zapewniając tenisistom dodatkową warstwę komfortu, wsparcia, stabilności i pochłaniania potu. Jeśli zdecydujesz się grać bez overgripu, może on stać się niewygodny podczas długich meczów. Nakładki należy co jakiś czas wymieniać. Są dostępne luzem w postaci rolek zwykle rolki liczące 15 30 sztuk i pojedynczych sztuk.
Nakładki tenisowe są zaprojektowane z unikalnych materiałów. Często wyglądają jak materiały przypominające tkaniny, ale większość z nich to lepkie, chłonne materiały. Kiedy kupujesz rakietę, jest ona dostarczana z wbudowanym czarnym lub białym uchwytem. Aby poprawić komfort, grubość lub wchłanianie potu, możesz dostosować chwyt, dodając kolejny chwyt. Nakładki wykonane są z gumy lub materiału syntetycznego.
Na rynku są dziesiątki wiodących marek, w tym Babolat , Yonex , Varlion , Dunlop i Salming , oferujących szeroką gamę 3 paków Overgrip. Możemy jednak podzielić je na 3 główne kategorie, suche, lepkie i pełne. Każdy rodzaj chwytu zapewnia graczowi wyjątkową przewagę. Możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego stylu gry i potrzeb.

Suche nakładki

Są idealne dla graczy, którzy dużo się pocą lub grają w mokrych warunkach. Suche nakładki są cieńsze i wyjątkowo dobrze wchłaniają wilgoć.

Lepkie nakładki

Lepkie nakładki są bardzo lepkie. Zapewniają doskonały chwyt rakiety. Zwykle trwają dłużej niż suchy chwyt.

Dookoła

Te nakładki oferują zalety zarówno suchych, jak i lepkich chwytów. Są lepkie i dobrze wchłaniają.

top