Wpisz swój adres e-mail, a my od razu wyślemy Ci link do zresetowania hasła przez e-mail.

Strona Główna

Progrip

O Progrip
"Progrip jest marką specjalizującą się w branży motorsportowej, oferującą szeroki zakres produktów, takich jak Progrip rękawice motocyklowe, Progrip odzież motocyklowa, Progrip osłony motocyklowe oraz Progrip części zamienne do motocykli. Progrip stawia sobie za cel dostarczanie wysokiej jakości, innowacyjnych i wygodnych produktów zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów sportów motorowych, a także dla dorosłych i dzieci.
Progrip ma długą historię produkcji artykułów sportowych, sięgającą roku 1960, kiedy to rozpoczęła działalność jako firma produkująca plastikowe gałki do kierownic. Progrip od tego czasu stał się globalnym liderem w dziedzinie siatkówki samozaciskającej, technologii umożliwiającej lepszą przyczepność i stabilność materiałów syntetycznych stosowanych w protezach. Produkty Progrip są testowane i używane przez mistrzów świata w najważniejszych zawodach oraz cieszą się zaufaniem milionów klientów na całym świecie.
Historia marki Progrip rozpoczęła się w 1960 roku w starożytnej fabryce na Via Roma w Cassano Magnago, we Włoszech, gdzie zaczęto produkować artykuły sportowe. Progrip w tym samym roku dołączył do Izby Handlowej i został założony przez Pana Francesco Assaghi, który od 1925 roku był właścicielem oryginalnej firmy Plastics Cassano.
Firma Plastics Cassano specjalizowała się w produkcji uchwytów do kierownic wykonanych z rogu bawolego, które później zastąpiono plastikowymi gałkami wykonanymi z bakelitu i acetatu. Dzienna zdolność produkcyjna wynosiła około 1000 par gałek. Progrip obecnie produkuje prawie 200 000 par gałek dziennie i eksportuje 70% swoich produktów na całym świecie.
W kolejnych dekadach Progrip poszerzył swoją ofertę o Progrip rękawice motocyklowe, Progrip odzież motocyklowa, maski, kaski i akcesoria do różnych dyscyplin sportowych, takich jak motocross, narciarstwo i snowboard. Progrip również inwestował w badania i rozwój oraz współpracował z chirurgami i inżynierami tekstylnymi, aby stworzyć rewolucyjny produkt: siatkę samozaciskającą. Siatka samozaciskająca (Progrip TM, Sofradim Production, Trévoux, Francja) została wprowadzona w 2006 roku jako syntetyczny materiał protezy do wzmacniania ściany brzusznej w operacji przepukliny pachwinowej.
Progrip to nie tylko marka produkująca wysokiej jakości, innowacyjne i wygodne produkty dla branży motorsportowej, ale także marka przyczyniająca się do postępu w dziedzinie nauki i technologii medycznych. Progrip to marka, która łączy w sobie pasję, doskonałość i niezawodność oraz dąży do spełniania potrzeb i oczekiwań swoich klientów. Progrip to marka, na której można polegać i z której można czerpać przyjemność."