Wpisz swój adres e-mail, a my od razu wyślemy Ci link do zresetowania hasła przez e-mail.

Strona Główna

Narciarstwo biegowe

()

Sortuj

Jak wybrać wiązania do nart biegowych?

Kupując wiązania do nart biegowych, istnieje również kilka czynników, które wpływają na trwałość i wydajność nart, takich jak gęstość materiału, zakres DIN, sztywność, wytrzymałość na rozciąganie, części metalowe i konstrukcja punktów obrotu. Dlatego powinieneś sprawdzić wszystkie te aspekty, jeśli chcesz uzyskać idealne wiązanie do swoich butów. Salomon , Atomic , Rossignol , Fischer , Leki Alpino oferuje najlepszą gamę wiązań do narciarstwa biegowego.

Najczęstsze czynniki, które pomogą Ci kupić odpowiednią parę wiązań do nart biegowych, to:

• Szerokość talii nart
• Rozmiar hamulców
• Twoje umiejętności i doświadczenie narciarskie
• Wysokość i długość podeszwy buta
• Waga

Wybierając wiązania narciarskie do narciarstwa biegowego, należy również zwrócić uwagę na ich konstrukcję i trwałość. Wiązania narciarskie o wyższym standardzie DIN są specjalnie zaprojektowane dla zaawansowanych i profesjonalnych narciarzy. Te wiązania są wykonane z mocniejszych materiałów, aby pomieścić moc, trwałość i prędkość na bardziej stromych i technicznych terenach. Niektóre z najlepszych wiązań narciarskich to Salomon Nordic Ski Bindings, Atomic Nordic Ski Bindings i Rossignol Nordic Ski Bindings.
Gdy narty zsuną się, jeśli hamulce są zbyt wąskie, nie oderwą się od krawędzi nart i mogą nie zadziałać prawidłowo. Z drugiej strony, jeśli hamulce są zbyt szerokie, będą się ciągnąć częściej podczas jazdy na nartach, zwłaszcza na stromym terenie. Dlatego zaleca się, aby wybrać szerokość hamulca w zależności od szerokości narty, nie większą niż 15 mm.

top