Wpisz swój adres e-mail, a my od razu wyślemy Ci link do zresetowania hasła przez e-mail.

Strona Główna

Konserwacja

Konserwacja ski

Znajdź szeroką gamę produktów Konserwacja dla ski. Odkryj najlepsze oferty w snowinn. Szybka wysyłka i bezpieczna płatność.

Polecane produkty w Konserwacja

Marki Konserwacja

Jak dbać o swoje narty?

Oczyść i chroń

Narty są generalnie zaprojektowane tak, aby były twardsze i solidniejsze, z podwójną grubością podstawy i krawędzi. Wymagają jednak regularnej konserwacji, aby pozostać w dobrym stanie. Kiedy jeździsz na oblodzonych terenach, skałach, pniakach i szorstkim śniegu, ich podstawa i krawędzie często ulegają uszkodzeniu, aby zachować świeżość i świeżość, musisz je odpowiednio wyczyścić i zabezpieczyć przed żywiołami. Najlepszą wskazówką jest wyczyszczenie bazy wilgotną szmatką i środkiem do czyszczenia bazy. Delikatnie potrzyj nim całą podstawę nart i przechowuj je w stojaku na narty. Trzymaj je w pozycji pionowej w zacienionym i suchym miejscu z wystarczającą wentylacją.

Gorące żelazka do woskowania nart

Następnie należy mądrze wybrać żelazko do woskowania na gorąco. Istnieją dwa rodzaje żelazek używanych do woskowania nart, takie jak analogowe i cyfrowe. Oba działają tak samo, jeśli są używane zgodnie ze wskazówkami. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na temperaturę, ponieważ każdy wosk ma inną temperaturę topnienia. Temperatura topnienia każdego wosku jest podana na opakowaniu. Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać, aby woskować narty;

• Rozgrzej żelazko.
• Przyłóż wosk do podstawy żelazka, aby roztopić go na nartach lub snowboardzie.
• Umieść żelazko na podstawie nart lub snowboardu i rozprowadź wosk na całej podstawie, aż pokryje powierzchnię.

Podpory

Narty są jak Twój samochód, wymagają konserwacji i odpowiedniej pielęgnacji, aby jeździć płynnie. Na początku każdego sezonu narciarskiego i na końcu Twoje narty wymagają pełnego serwisu. Konserwacja nart obejmuje wszystko, od ostrzenia krawędzi po szlifowanie kamienia podstawy, woskowanie i kontrolę wiązania. Dlatego trzeba mieć odpowiedni system nośny, na którym można postawić narty i deski oraz dokładnie sprawdzić i naprawić każdy najmniejszy obszar. Z tego powodu niezbędny jest stół do woskowania, uchwyt deski, uchwyt do woskowania i dwulitrowe gumowe wsporniki cierne. Te lekkie, kompaktowe, ale trwałe materiały pomocnicze pomogą Ci wykonać pracę płynnie i łatwo.

Narzędzia

Właściwe strojenie snowboardów i nart pomoże Ci płynnie i wygodnie ślizgać się po ośnieżonych stokach. Do konserwacji nart potrzebujesz kilku podstawowych narzędzi. Trzy główne aspekty czyszczenia i konserwacji nart to naprawa podstawy, obróbka krawędzi i woskowanie. Do każdego obszaru konserwacji potrzebne są specjalne narzędzia. Na przykład podstawa nart jest z czasem bardziej podatna na uszkodzenia. Zwykle jeżdżąc na nartach po skałach i górskich szlakach, aby naprawić uszkodzenia bazy, potrzebujesz narzędzi, które obejmują czyste ręczniki, bazowy alkohol. Narzędzia do naprawy krawędzi to gumiaki, spirytus, kamień diamentowy i ręczniki do czyszczenia. Wreszcie, do woskowania nart i desek snowboardowych potrzebujesz narzędzi, takich jak zestaw szczotek, żelazko do woskowania, plastikowa skrobaczka i ręczniki.

Woski

Najlepszym sposobem na konserwację nart jest woskowanie ich po każdym sezonie. Sposób nakładania wosku na narty i deskę jest dość prosty. Rozpocznij proces od stopienia końcówki wosku i wcierania go w deskę. Upewnij się, że roztopiony wosk rozprzestrzeni się i całkowicie zakryje podstawę i krawędzie. Należy również upewnić się, że warstwa wosku jest cienka i równomierna na całej podstawie. Następnie poczekaj, aż wosk ostygnie do temperatury pokojowej. Teraz usuń nadmiar wosku za pomocą skrobaczki, aby powierzchnia była ładna i gładka. Burton , Toko , Swix , Bca i Pomoca to najlepsi producenci gorących wosków do nart.