Wpisz swój adres e-mail, a my od razu wyślemy Ci link do zresetowania hasła przez e-mail.

Strona Główna

Plecaki i walizki

Plecaki i walizki górski i outdoor

Znajdź szeroką gamę produktów Plecaki i walizki dla górski i outdoor. Odkryj najlepsze oferty w trekkinn. Szybka wysyłka i bezpieczna płatność.

Polecane produkty w Plecaki i walizki

Marki Plecaki i walizki

Jak wybrać i kupić odpowiedni plecak podróżny i walizkę

W społeczności podróżniczej popularną debatą jest kupowanie plecaka lub walizki. Dobrej jakości plecak jest niezbędny podczas wypraw przygodowych, takich jak wspinaczka górska, piesze wycieczki, kemping, jazda na nartach lub każda krótka aktywność na świeżym powietrzu. Plecak musi mieć odpowiedni rozmiar, aby pomieścić niezbędne materiały, takie jak odzież, zestaw ratunkowy, pojemnik na wodę i śpiwór. Jednak walizka podróżna jest idealnym wyborem w pewnych warunkach, ponieważ jest trwalsza, wytrzymała i łatwiejsza do noszenia.
W tym przewodniku omówimy kilka ważnych aspektów i funkcji, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze plecaka i walizki.

Jak wybrać plecak?

Dwa najważniejsze czynniki przy wyborze i zakupie plecaka podróżnego to jego rozmiar i materiał. Spójrz;

Rozmiar
Wybór odpowiedniego plecaka podróżnego jest istotną częścią planowania wycieczki na świeżym powietrzu. Przy zakupie plecaka rozmiar ma znaczenie. Jeśli jest zbyt duży, będziesz mieć za dużo dodatkowego ciężaru do noszenia, co sprawi, że Twoja przygoda na świeżym powietrzu będzie gorączkowa. Jeśli wybierzesz za mały plecak / walizkę, możesz nie umieścić wszystkich niezbędnych rzeczy we właściwy sposób.

Materiał
Ważny jest również rodzaj materiału, z którego wykonany jest plecak, ponieważ materiał złej jakości nie wytrzyma trudnych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz czy intensywny śnieg. Niektóre z najlepszych marek plecaków to Arcteryx , Salomon , Salewa , Petzl , Columbia

Cechy plecaka podróżnego

Poniżej znajduje się kilka ważnych funkcji, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego plecaka na zewnątrz; spójrz poniżej;

• Wodoodporny materiał
• Zamykane zamki błyskawiczne
• Wiele przegródek
• Rama wewnętrzna
• Wyściełany pas biodrowy
• Wyściełane szelki
• Wyściełane lub wyprofilowane plecy
• Przedni załadunek

Cechy walizki podróżnej

Poniżej przedstawiono ważne aspekty, o których należy pamiętać przy zakupie walizki podróżnej. Spójrz;

1. Wygoda osobista
Twarde walizki znane są z bezpieczeństwa i trwałości. Walizki zapewniają wiele udogodnień, ponieważ są łatwe w przenoszeniu bez zrywania potu

2. Koła
Najlepszą rzeczą w walizkach są koła. Z łatwością zwijając walizkę bez konieczności zakładania plecaka na plecy, czujesz się swobodnie.

3. Kwestie zdrowotne
Nie każdy jest fizycznie zdrowy, aby nosić plecak. Istnieją pewne warunki zdrowotne, które nie pozwolą ci obciążać ramion. W takim przypadku wybór walizki będzie lepiej służył temu celowi.

4. Zorganizowane pakowanie
Walizka zapewnia bardziej zorganizowane pakowanie niż plecaki. Po prostu rozpakuj etui i zobaczysz wszystkie swoje rzeczy w dobrym widoku.

5. Bezpieczeństwo
Walizka to idealny wybór, aby zabezpieczyć swoje rzeczy, ponieważ jest wykonana z wytrzymałego materiału i wodoodporna.

Czy powinieneś kupić plecak czy walizkę?

Kupienie plecaka lub walizki na następną wycieczkę na świeżym powietrzu to jedno z najbardziej zagmatwanych pytań. Zależy to całkowicie od Twoich potrzeb, lokalizacji, do której się wybierasz i jak długo tam zostaniesz. Na rynku dostępnych jest wiele opcji plecaków i walizek , które można kupić zgodnie z własnymi wymaganiami. Jeśli planujesz piesze wędrówki lub trekking, koniecznie wybierz dobrej jakości plecak. Ze względu na to, że jest łatwy do przenoszenia i nie będzie krępował rąk, jak w przypadku podróży z walizką. Plecaki są lekkie, wszechstronne i po prostu ułatwiają życie. Jeśli jednak wybierasz się na dłuższy czas, powinieneś wybrać walizkę.