Indtast din e-mailadresse, så sender vi dig straks et link til at nulstille din adgangskode.

Dit VIP-område venter i APP

Log ind i appen for at administrere din konto, dine ordrer og eksklusive fordele.

Ordresporing

Ordresporing

Personlige notifikationer

Personlige notifikationer

Eksklusive tilbud

Eksklusive tilbud

Ved at forblive logget ind kan du handle hurtigere, se dine ordrer og få adgang til dine favoritter uden at logge ind igen.

Bliv logget ind
Log ud
top

Solgt og afsendt af

salg

Gratis levering

Returnering af ordre

Hjem

Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Pris uden kode 4.99

Vejl. pris:

Du sparer:

Pris uden abonnement

Moms og told inkluderet

Ingen ekstra gebyrer ved levering.

Hvad er min størrelse?

Hvad er min størrelse?

Mit virtuelle prøverum

Mit virtuelle prøverum

Engangskøb

Tilføj til min pack 

Du sparer:

Køb nu med 1 klik
Tilbage til PC-konfiguratoren

Køb dette produkt og optjen

Farve:

Gratis levering

dto_trans rabat på levering

Gratis montage

Gratis fjernelse af gammelt apparat (kun med Ader)

Din finansiering fra rentefrit med Klarna Paypal

Betal i 3, 4, 6 eller op til 12 afdrag

Mit virtuelle prøverum

Andre farver tilgængelige

left
right

Perfekte kombinationer

left
right

Reportar error

Over 25 millioner tilfredse kunder verden over

Garanti fra officielt mærke

Hurtig & nem returnering 30 dage

Funktioner ved Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Produktbeskrivelse af Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Resumé af beskrivelsen

Opnå overlegen glid med SWIX T823D Plexi Skraber. Dette 3 mm præcisionsværktøj fjerner dygtigt overskydende voks efter varmvoksning, hvilket afslører en hurtig, glat ski- eller snowboardbelægning. Dens optimale tykkelse giver kontrolleret stivhed, hvilket forhindrer belægningsskader, samtidig med at den sikrer effektiv og ren fjernelse af voks. Uundværlig for racerløbere og entusiaster, vedligehold optimal ydeevne ved regelmæssig skærpning. T823D´s holdbare konstruktion og ergonomiske design gør voksfjernelse ubesværet og forvandler tuning til et tilfredsstillende skridt mod maksimeret hastighed og ydeevne på sneen

SWIX T823D Plexi Skraber 3 mm: Det Væsentlige Værktøj til en Perfekt Glid

Lås op for det sande potentiale af dine ski eller snowboard med SWIX T823D Plexi Skraber. Som en hjørnesten i ethvert seriøst vedligeholdelsessæt er dette præcisionsværktøj designet til ét afgørende formål: at fjerne overskydende glidvoks fra belaget, hvilket afslører en hurtig, glat og professionelt forberedt overflade. Efter påføring af varmvoks er det skrabeprocessen, der virkelig bestemmer din præstation på sneen. T823D sikrer, at dette kritiske trin udføres effektivt og resultatgivende, hvilket gør det til et uundværligt element for konkurrenceryttere, passionerede entusiaster og værkstedsteknikere.

Grundlaget for et hurtigere glid ligger i et perfekt struktureret belag, og denne skraber er din nøgle til at opnå det. Dens 3 mm tykkelse giver den ideelle balance mellem stivhed og håndtering. Den er robust nok til at afskære hærdet voks uden at bøje eller rasle, men giver alligevel lige nok taktil feedback til at glide jævnt langs konturerne af dit ski- eller snowboardbelag. Denne kontrollerede præstation forhindrer dig i at anvende for stort tryk, hvilket ellers kunne beskadige den delikate belagsstruktur, du arbejder så hårdt på at vedligeholde.

Opnå en Fejlfri Finish med Hvert Strøg

Hovedfordelen ved SWIX T823D er dens evne til at levere et rent, ensartet resultat. En skarp skraber er afgørende for effektiv vedligeholdelse. Som Swix-eksperter råder, er det vigtigt, at skraberen altid er skarp. Dette gør det nemt og effektivt at arbejde på belagsoverfladen. En skarp kant fjerner voks med minimal indsats, løfter effektivt overskydende materiale væk for at afsløre belagets tekstur. Dette gør det muligt for strukturen at interagere korrekt med sneen, reducere friktion og maksimere hastigheden. For fortsat topydelse, slib skraberen regelmæssigt ved hjælp af dedikerede værktøjer som Swix T0408, T410 og T412-220 for at bevare den perfekte, gratsfrie kant.

Funktioner:

* Præcisions Plexi Skraber: Fremstillet til holdbarhed og en jævn glid, er denne plexi skraber industristandarden for højkvalitets ski- og snowboardtuning.
* Effektiv Fjernelse af Voks: Specifikt designet til at fjerne overskydende glidere og glidvoks efter varmvoksprocessen, og forbereder belaget til den afsluttende børstning.
* Optimal 3 mm Tykkelse: Giver den perfekte kombination af stivhed til effektiv skrabning og kontrolleret fleksibilitet, hvilket sikrer, at den virker effektivt på både flade og strukturerede belag uden at forårsage skade.
* Ergonomisk og Nem at Håndtere: Den klassiske rektangulære form tilbyder flere skarpe kanter og er behagelig at holde, hvilket giver dig fuld kontrol og vægtstangseffekt under skrabeprocessen.

Uanset om du forbereder dig til en løbsdag eller blot sikrer, at dit udstyr er i topform til en weekend på pisterne, er SWIX T823D Plexi Skraber et uundgåeligt værktøj. Den forvandler den besværlige opgave med skrabning til et hurtigt, tilfredsstillende og præcist trin mod at opnå overlegen glid og præstation på sneen.

Tekniske Specifikationer:

* Produktnavn: SWIX T823D Plexi skraber 3 mm
* Kategori: Vedligeholdelse
* Underkategori: Værktøjer
* Tykkelse: 3 mm

Tekniske specifikationer for Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Funktioner ved Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Farve Hvid

Farve

Hvid

Produkttype Værktøj

Produkttype

Værktøj

Væsentlige konkurrenceparametre

Teknologi i Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Energimærke

Advarsler

4.83 / 5

6 Anmeldelser

Hvad vores kunder siger om Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Dette ski- og snowboard-tuningværktøj roses for sin effektivitet til at holde kanter skarpe og betragtes som et nødvendigt redskab til ski vedligeholdelse. Dets brugervenlighed er en bemærkelsesværdig funktion. Mens skraber fungerer som forventet, foreslår nogle brugere at runde hjørnerne for forbedret design. Det er en holdbar og budgetvenlig mulighed for at slibe ski kanter

Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Optimal

2024/11/17

MICHELA

Meget nyttig for mig som snowboardinstruktør

Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Den opfylder sin funktion

2024/04/04

Clara

Korrekt. Et nødvendigt værktøj til at finjustere dine ski.

Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Godt

2021/01/29

Michel Laberge

Fantastisk værktøj

Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Godt

2020/04/13

Amid

Gør hvad den skal holde sig skarp i lang tid.

Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

3 mm

2020/02/19

3mm

normal skraber, ikke noget særligt. hjørnerne kunne være afrundede, mindst ét.

Swix T823D plexiglasskraber 3 mm

Let at bruge

2019/11/20

SATO

Let at bruge. Prisen er lav

Skriv en anmeldelse om dette produkt

Svar på spørgsmålet

Skriv dit svar

Spørgsmålet er allerede blevet besvaret, mange tak fordi du forsøgte at hjælpe en anden kunde. Vi vil regne med dig for fremtidige spørgsmål.

Inkluder AI-genererede spørgsmål og svar

Stil et teknisk spørgsmål om dette produkt

Ofte købt sammen
Mest solgte produkter

Brugssager

Bedst til

Fordele

Ideelle køberprofiler

Konkurrenceprægede funktioner

Hvor det udmærker sig

Overvej alternativer, hvis…

Dom

Sammenligning af specifikationer

Specifikationer vs konkurrenter

Lignende alternativer til dette produkt
Relaterede produkter set af andre kunder
Dette kunne måske interessere dig

Du er måske også interesseret i

Tradeinn arbejder med eget lager og mere end 2000 leverandører, der er tilsluttet dagligt. Vi opdaterer tilgængeligheden i realtid for at tilbyde det bredest mulige katalog til den bedste pris. Nogle produkter kan kræve ekstra leveringstid afhængigt af leverandørens tilgængelighed.

Hurtig og nem returnering 30 dage

Sikker handel

100% Tilfredshedsgaranti

Altid den bedste onlinepris

Billedet indlæses