Ange din e-postadress så skickar vi direkt en länk för att återställa ditt lösenord.

Ditt VIP-område väntar i APPEN

Logga in i appen för att hantera ditt konto, dina beställningar och exklusiva förmåner.

Orderspårning

Orderspårning

Personliga notiser

Personliga notiser

Exklusiva erbjudanden

Exklusiva erbjudanden

Genom att fortsätta vara inloggad kan du handla snabbare, se dina beställningar och komma åt dina favoriter utan att logga in igen.

Fortsätt vara inloggad
Logga ut
top

Säljs och levereras av

försäljning

Fri frakt

Retur av beställning

Startsida

Black Diamond Washed keps

Pris utan kod 25.99

Rek. pris:

Du sparar:

Pris utan prenumeration

Moms och tullavgifter ingår

Inga ytterligare avgifter vid leverans.

Vilken är min storlek?

Vilken är min storlek?

Mitt virtuella provrum

Mitt virtuella provrum

Engångsköp

Lägg till i mitt pack 

Du sparar:

Köp nu med 1 klick
Återgå till PC-konfiguratorn

Köp den här produkten och tjäna

Färg:

Fri frakt

dto_trans rabatt på frakt

Gratis montering

Gratis borttagning av gammal apparat (endast med Ader)

Din finansiering från utan ränta med Klarna Paypal

Betala i 3, 4, 6 eller upp till 12 delbetalningar

Mitt virtuella provrum

Andra färger tillgängliga

left
right

Perfekta kombinationer

left
right

Reportar error

Över 25 miljoner nöjda kunder världen över

Garanti från officiellt varumärke

Snabb & enkel retur 30 dagar

Egenskaper för Black diamond Washed

Produktbeskrivning för Black Diamond Washed keps

Sammanfattning av beskrivningen

Möt din nya vardagsfavorit: Black Diamond Washed Cap. Designad för bergslivsstilen, ger den den där perfekt slitna, ingångna känslan redan från första användningen. Tillverkad av mjuk, förtvättad bomullscanvas, ger denna keps omedelbar komfort för alla äventyr. Den justerbara designen med öppen baksida säkerställer en säker, anpassad passform, medan den moderna platta skärmen erbjuder gott om skugga under anmarschen och kan vikas bakåt för klättringen. Med den ikoniska BD-logotypen är denna slitstarka unisexkeps din självklara följeslagare till klippan, leden och staden. Redo för allt, i samma ögonblick du sätter på den

Black Diamond Washed Cap | Vintagekänsla för moderna äventyr

Upptäck din nya vardagsfavorit med Black Diamond Washed Cap. Designad för dig som lever och andas bergslivet, levererar denna keps den perfekta blandningen av tidlös stil och redo-för-allt-funktion. Vi har designat den för att ha den där perfekt slitna, ingångna känslan direkt från första användningen, vilket eliminerar den stela inkörningsperioden som andra kepsar har. Det är den klassiska kepsen du alltid har velat ha, redo för äventyr i samma ögonblick du sätter på dig den. Som vi säger vid klippan: En klassisk keps med en ingången känsla. Bär den på anmarschen, och vänd den sedan bakåt för klättringen.

Hemligheten bakom dess omedelbara komfort ligger i den förtvättade bomullscanvas-konstruktionen. Denna process ger kepsen en mjuk, ingången textur som känns skön mot huden, oavsett om du är på en flerpitch-rutt eller tar en fika. Den justerbara öppna ryggdesignen säkerställer en säker, anpassad passform för ett brett utbud av huvudstorlekar, vilket gör den till ett mångsidigt val för både män och kvinnor. Du behöver inte längre oroa dig för att kepsen flyger av i en vindpust vid säkringsstationen. Den moderna platta skärmen ger gott om skugga för dina ögon på soliga anmarschvandringar och kan enkelt fällas upp och ur vägen när du behöver en fri sikt över nyckelpassagen.

Designad som en verkligt unisex-accessoar är Black Diamond Washed Cap en stapelvara för både män och kvinnor. Dess klassiska silhuett och diskreta stil gör den till det ultimata go-to-plagget. Det är inte bara en klätterkeps; det är din följeslagare för traillöpning, boulderingpass, campingturer, internationella resor och för att navigera i stadens djungel. Dess slitstarka bomullskonstruktion är redo att hantera ett aktivt livs påfrestningar och utvecklar ännu mer karaktär med varje äventyr du tar den med på.

Egenskaper:

Autentisk logotyp-patch framtill: Visar din passion för klättring med den ikoniska Black Diamond-logotypen, en symbol för kvalitet och engagemang för sporten.
Öppen rygg/justerbar: Ett enkelt och pålitligt spänne möjliggör snabba och enkla mikrojusteringar, vilket säkerställer en perfekt passform för komfort hela dagen och säkerhet under dynamiska rörelser.
Snygg platt skärm: Erbjuder en modern look och funktionellt solskydd, designad för att bäras framåt för skugga eller bakåt när det är dags att fokusera.

Specifikationer:

Material: Förtvättad bomullscanvas (100% bomull)
Kön: Unisex
Storlek: One Size Fits Most
Passform: Justerbart spänne

Tekniska specifikationer för Black diamond Washed

Egenskaper för Black diamond Washed

Färg Svart

Färg

Svart

Kön Man

Kön

Man

Kvinna

Kvinna

Särskiljande faktorer

Teknologi i Black Diamond Washed keps

Energiklass

Varningar

/ 5

1 Recensioner

Vad våra kunder säger om Black Diamond Washed keps

Skriv en recension om denna produkt

Svara på frågan

Skriv ditt svar

Frågan har redan besvarats, tack så mycket för att du försöker hjälpa en annan kund. Vi kommer att räkna med dig för framtida frågor.

Inkludera AI-genererade frågor och svar

Ställ en teknisk fråga om denna produkt

Köps ofta tillsammans
Mest sålda produkter

Användningsfall

Bäst för

Fördelar

Idealiska köparprofiler

Konkurrensfördelar

Där det utmärker sig

Överväg alternativ om…

Dom

Jämförelse av specifikationer

Specifikationer vs konkurrenter

Liknande alternativ till den här produkten
Relaterade produkter som andra kunder har tittat på
Det här kanske intresserar dig

Det här kanske också intresserar dig

Tradeinn arbetar med eget lager och med över 2000 leverantörer som är anslutna dagligen. Vi uppdaterar tillgängligheten i realtid för att erbjuda det bredaste möjliga sortimentet till bästa pris. Vissa produkter kan kräva extra leveranstid beroende på leverantörens tillgänglighet.

Snabb och enkel retur 30 dagar

Säker handel

100% Nöjdhetsgaranti

Alltid det bästa onlinepriset

Bilden laddas