Ange din e-postadress så skickar vi direkt en länk för att återställa ditt lösenord.

Ditt VIP-område väntar i APPEN

Logga in i appen för att hantera ditt konto, dina beställningar och exklusiva förmåner.

Orderspårning

Orderspårning

Personliga notiser

Personliga notiser

Exklusiva erbjudanden

Exklusiva erbjudanden

Genom att fortsätta vara inloggad kan du handla snabbare, se dina beställningar och komma åt dina favoriter utan att logga in igen.

Fortsätt vara inloggad
Logga ut
top

Säljs och levereras av

försäljning

Fri frakt

Retur av beställning

Startsida

Trespass Accelerator II softshelljacka

Pris utan kod 48.99

Rek. pris:

Du sparar:

Pris utan prenumeration

Moms och tullavgifter ingår

Inga ytterligare avgifter vid leverans.

Vilken är min storlek?

Vilken är min storlek?

Vilken är min storlek?

Vilken är min storlek?

Mitt virtuella provrum

Mitt virtuella provrum

Engångsköp

Lägg till i mitt pack 

Du sparar:

Köp nu med 1 klick
Återgå till PC-konfiguratorn

Köp den här produkten och tjäna

Färg:

Fri frakt

dto_trans rabatt på frakt

Gratis montering

Gratis borttagning av gammal apparat (endast med Ader)

Din finansiering från utan ränta med Klarna Paypal

Betala i 3, 4, 6 eller upp till 12 delbetalningar

Mitt virtuella provrum

Andra färger tillgängliga

left
right

Perfekta kombinationer

left
right

Reportar error

Över 25 miljoner nöjda kunder världen över

Garanti från officiellt varumärke

Snabb & enkel retur 30 dagar

Egenskaper för Trespass Accelerator II

Produktbeskrivning för Trespass Accelerator II softshelljacka

Sammanfattning av beskrivningen

Sätt fart på ditt äventyr med TRESPASS Accelerator II. Denna herrsoftshelljacka ger ultimat skydd utan kompromisser. Dess avancerade tyg är helt vindtätt, vattentätt till 8000 mm och andas, vilket håller dig torr inifrån och ut. Det dynamiska stretchmaterialet säkerställer fullständig rörelsefrihet på alla leder. Mångsidighet är nyckeln, med en avtagbar huva, tre säkra fickor samt justerbara muddar och nederkant för att stänga ute väder och vind. Det är det perfekta allvädersskyddet för den moderna friluftsmänniskan, från utmanande vandringar till din dagliga pendling

TRESPASS Accelerator II Vattentät Softshelljacka för Män

Besegra elementen och accelerera ditt äventyr med TRESPASS Accelerator II Softshelljacka för män. Denna jacka är konstruerad för den moderna friluftsmänniskan som kräver prestanda utan kompromisser och är din ultimata sköld mot oförutsägbart väder. Oavsett om du navigerar en utmanande stig, njuter av en rask promenad längs kusten eller helt enkelt behöver ett pålitligt lager för din dagliga pendling, levererar Accelerator II exceptionellt skydd och komfort i ett elegant paket.

Denna högpresterande herrjacka är byggd på en grund av avancerad tygteknologi. Som ett helt vindtätt plagg skapar den en ogenomtränglig barriär mot kyliga vindar, vilket gör att du kan bibehålla din kroppstemperatur och fokusera på vägen framåt. Dess överlägsna vattentäta egenskaper, klassade till 8000 mm, säkerställer att du håller dig torr även under ihållande regnskurar, med ett Tres-Tex-membran som stöter bort vatten samtidigt som det släpper ut fukt. Denna avgörande andningsförmåga, klassad till 3000 mvp, förhindrar överhettning under ansträngande aktivitet genom att låta svettånga passera igenom, vilket håller dig bekväm och torr från insidan och ut.

"Soft shell"-designen erbjuder en betydande fördel jämfört med traditionella hardshells. Accelerator II är tillverkad av ett dynamiskt stretchtyg och rör sig med dig, vilket ger fullständig rörelsefrihet för alla aktiviteter. Denna inneboende flexibilitet är perfekt för vandring, klättring eller andra aktiviteter där ett obegränsat rörelseomfång är viktigt. Det mjuka, följsamma materialet är också tystare och bekvämare för användning hela dagen.

Mångsidighet är kärnan i Accelerator II:s design. Den justerbara, avtagbara huvan ger anpassningsbart skydd; behåll den på för full täckning i regn och vind, eller ta enkelt bort den för en mer strömlinjeformad, lätt känsla i bättre förhållanden. För säker och bekväm förvaring är jackan utrustad med tre fickor med dragkedja, perfekta för att hålla din telefon, nycklar och plånbok säkra från väder och vind. De lågprofilerade dragkedjorna bidrar till jackans moderna, minimalistiska estetik samtidigt som de säkerställer smidig, problemfri användning.

Varje detalj är finjusterad för en perfekt passform och maximalt skydd. De justerbara, platta manschetterna med flikar och dragskon i fållen gör att du kan stänga ute drag och låsa in värmen, vilket skapar en personlig barriär mot kylan. Ett dedikerat hakskydd förhindrar irritation från huvuddragkedjan och ger en sista touch av komfort för långa dagar utomhus. TRESPASS Accelerator II är mer än bara en jacka; det är en viktig utrustningsdel för alla män som vägrar låta vädret styra deras planer.

Funktioner:

Justerbar avtagbar huva
Lågprofilsdragkedjor
3 fickor med dragkedja
Justerbar
Platt manschett med flik
Hakskydd
Dragsko i nederkant

Specifikationer:

Vävt tyg: 94% Polyester / 6% Elastan
TPU-membran
Vattentät: 8000mm
Andningsförmåga: 3000mvp

Tekniska specifikationer för Trespass Accelerator II

  • Vattentätt membran

    Tres-Tex

  • Ventilation / Andningsförmåga

    3000mvp

  • Isoleringstyp

    Skal

  • Vattenavvisning

    Ja

  • Luva

    Med huva

  • Färg

    Blå

  • Egenskaper

    Vattentät

  • Egenskaper

    Vindtät

  • Egenskaper

    Stretch

  • Kön

    Man

  • Slags jacka

    Soft Shell

Egenskaper för Trespass Accelerator II

Luva Med huva

Luva

Med huva

Färg Blå

Färg

Blå

Egenskaper Vattentät

Egenskaper

Vattentät

Vindtät

Vindtät

Stretch

Stretch

Kön Man

Kön

Man

Slags jacka Soft Shell

Slags jacka

Soft Shell

Särskiljande faktorer

Teknologi i Trespass Accelerator II softshelljacka

Energiklass

Varningar

4.75 / 5

4 Recensioner

Vad våra kunder säger om Trespass Accelerator II softshelljacka

Trespass Accelerator II softshelljacka

Mjukt skal

2024/03/03

Finn

Sammantaget är det en bra produkt. Det kunde ha varit lättare att ta på huvan och lite tight på axlarna.

Trespass Accelerator II softshelljacka

Softshell

2021/10/18

Dariusz

Mycket fin jacka, lätt vadderad med fleece. Mjukt toppskikt.

Trespass Accelerator II softshelljacka

Billig not

2025/04/09

B.Deutschland

Ser ut som en billig trasa, inte värd 1 euro, jag menar det allvarligt, jag köpte en för några år sedan men den var mycket bättre!

Trespass Accelerator II softshelljacka

Fantastisk sak!

2019/10/15

Иван

En bra jacka för pengarna, blir inte våt, storleken matchar. Mycket bra kvalitet.

Skriv en recension om denna produkt

Svara på frågan

Skriv ditt svar

Frågan har redan besvarats, tack så mycket för att du försöker hjälpa en annan kund. Vi kommer att räkna med dig för framtida frågor.

Inkludera AI-genererade frågor och svar

2022-07-17

Cláudio

Trespass Accelerator II softshelljacka

God kväll! Är huven på Trespass Coat Accelerator II avtagbar?

Svar från Dariusz

Hallå. Huvan knäpps med dragkedja.

* Genererad av AI baserat på kund- och produktdata

Ställ en teknisk fråga om denna produkt

Köps ofta tillsammans
Mest sålda produkter

Användningsfall

Bäst för

Fördelar

Idealiska köparprofiler

Konkurrensfördelar

Där det utmärker sig

Överväg alternativ om…

Dom

Jämförelse av specifikationer

Specifikationer vs konkurrenter

Liknande alternativ till den här produkten
Relaterade produkter som andra kunder har tittat på
Det här kanske intresserar dig

Det här kanske också intresserar dig

Tradeinn arbetar med eget lager och med över 2000 leverantörer som är anslutna dagligen. Vi uppdaterar tillgängligheten i realtid för att erbjuda det bredaste möjliga sortimentet till bästa pris. Vissa produkter kan kräva extra leveranstid beroende på leverantörens tillgänglighet.

Snabb och enkel retur 30 dagar

Säker handel

100% Nöjdhetsgaranti

Alltid det bästa onlinepriset

Bilden laddas